Rodinné domy Paseky - Zlín

O projektu

Rodinné domy v lokalitě Zlín-Paseky jsou díky svažitému terénu navrženy jako dvoupodlažní nebo posunuté o mezipatro umístěné na parcelách o velikosti 650 – 1700 m2. Konstrukční systém domů je z tradičního cihelného zdiva a monolitického betonu s rovnou plochou střechou. Všechny domy disponují garážovým stáním pro jedno či dvě auta.

Jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru rodinného domu je nejen lokalita, ale i dispoziční řešení domu. Jsme přesvědčeni, že pro komfortní bydlení je podstatné, aby toto dispoziční řešení respektovalo procesy, které v domácnostech probíhají, a podporovalo přirozený životní rytmus osob sdílející jeden prostor. Každý člověk má na bydlení individuální požadavky, což v tomto projektu lze bezezbytku splnit, protože jsme připravili na výběr několik typů domů ve variantách od 3+kk až 5+kk a další dispoziční změny mohou klienti předkládat i v průběhu výstavby.

V tomto projektu mají klienti jedinečnou možnost záměny navržených domů na parcelách za předpokladu, že typ RD, který si klient vybere, bude odpovídat profilu stavební parcely a velikosti parcely.

Celek

Lokalita

Projekt výstavby – rodinné domy Zlín se snaží naplnit představy o efektivním bydlení nedaleko centra města, sjednocující dnešní dynamický životní styl s potřebou klidu a odpočinku. Nalezli jsme místo, ze kterého to nebudete mít nikam daleko, ať už autem nebo městskou dopravou. Navrhli jsme soubor rodinných domů, které Vás nechají zapomenout na ruch města a umožní Vám vychutnávat si chvilky s rodinou a přáteli v komfortních domech s vlastní terasou a zahradou. Koncept celého projektu klade velký důraz na zajištění pocitu soukromí, čehož bylo dosaženo řešením projektu jako celku s jednotným urbanistickým návrhem. Nehrozí zde architektonická nestejnorodost jednotlivých návrhů domů.

Rodinné domy jsou situovány do okrajové části Zlín – Paseky u konečné zastávky městské hromadné dopravy linky č. 33. Jednotlivé parcely jsou umístěny ve svažitém terénu v těsné blízkosti lesa, který spojuje bydlení s přírodou. Komunikačně je celý projekt napojen na rozšířenou komunikaci ul. Mezihoří. Samozřejmostí je vybudování páteřní obousměrné komunikace včetně chodníku pro pěší. Pro relaxaci budoucích obyvatel je v projektu počítáno i s plochami zeleně pro případnou výstavbu dětského hřiště a dalšího sportovního zařízení.

Nabídka domů

Rodinný dům typ B1
Rodinný dům typ L1
Rodinný dům typ M1

Stavebně technické řešení

Založení objektu

Rodinné domy jsou založeny na železobetonových základových pasech.

Schodiště

Vnitřní schodiště bude provedeno ze železobetonu. Povrchová úprava stupňů je provedena z lepeného masivního dřeva. Zábradlí bude provedeno v kombinaci dřeva a nerezových prvků..

Terasy – balkony

Terasy u domů budou provedeny ze zámkové dlažby ukončené chodníkovým obrubníkem. Balkony budou železobetonové, opatřené mrazuvzdornou keramickou dlažbou. Zábradlí bude provedené z pozinkovaných sloupků. Jako výplň bude použito bezpečnostní tvrzené sklo. Okapové chodníky budou provedeny štěrkovými vyosévkami a ukončeny betonovým obrubníkem.

Výplně otvorů

Okna a balkónové stěny jsou dřevěná z vrstvených Euro profilů. Vnitřní dveře v domech budou s obložkovou zárubní (Sapeli) dle projektové dokumentace. Garážová vrata budou hliníková sekční s elektro pohonem a dálkovým ovládáním.

Keramické obklady a dlažby

Keramické obklady a dlažby budou provedeny dle projektové dokumentace, v koupelnách a WC budou provedeny obklady do výšky zárubní.

Svislé nosné konstrukce a vnitřní příčky

Svislé nosné obvodové konstrukce budou provedeny z keramického zdiva tl. 365 mm, svislé nosné vnitřní konstrukce budou provedeny z keramického zdiva tl. 250 mm, vnitřní nenosné /vnitřní příčky/ zdivo bude provedeno z keramického zdiva tl. 100 -150 mm.

Vodorovné konstrukce – stropy a podhledy

Vodorovné konstrukce stropů jsou provedeny jako monolitické žb. desky tl. 200 mm.

Podlahy

V obytných místnostech bude na betonovou desku položena tepelná izolace, proveden anhydritový potěr, který bude ukončen plovoucí laminátovou podlahou. Podlaha v garáži bude z cementového potěru, který bude ukončen nátěrem proti prašnosti. Nájezd do garáže bude proveden ze zámkové dlažby v ploše dle projektové dokumentace.

Střecha

Skladba střešní konstrukce bude provedena kombinací tepelné izolace a závěrečné vrstvy folie Fatrafol tak, aby celá skladba splňovala požadavky zařazení domu do energetické třídy „B“.

Kuchyně

Součástí dodávky jsou přívody teplé a studené vody, odpady pro dřez, myčku nádobí a elektro přívody pro sporák a digestoř. Dodávka kuchyně a spotřebičů není součástí ceny rodinného domu.

Galerie

MÁTE ZÁJEM NEBO DOTAZY? KONTAKTUJTE NÁS!

    Vaše osobní údaje odeslané tímto formulářem budou sloužit pouze k řešení Vašeho požadavku.
    Zásady se zpracováním osobních údajů zde: Ochrana osobních údajů