ZLÍN PASEKY

O projektu

Projekt výstavby - rodinné domy Zlín se snaží naplnit představy o efektivním bydlení nedaleko centra města, sjednocující dnešní dynamický životní styl s potřebou klidu a odpočinku. Nalezli jsme místo, ze kterého to nebudete mít nikam daleko, ať už autem nebo městskou dopravou. Navrhli jsme soubor rodinných domů, které Vás nechají zapomenout na ruch města a umožní Vám vychutnávat si chvilky s rodinou a přáteli v komfortních domech s vlastní terasou a zahradou. Koncept celého projektu klade velký důraz na zajištění pocitu soukromí, čehož bylo dosaženo řešením projektu jako celku s jednotným urbanistickým návrhem. Nehrozí zde architektonická nestejnorodost jednotlivých návrhů domů.

Rodinné domy jsou situovány do okrajové části Zlín – Paseky u konečné zastávky městské hromadné dopravy linky č. 33. Jednotlivé parcely jsou umístěny ve svažitém terénu v těsné blízkosti lesa, který spojuje bydlení s přírodou. Komunikačně je celý projekt napojen na rozšířenou komunikaci ul. Mezihoří. Samozřejmostí je vybudování páteřní obousměrné komunikace včetně chodníku pro pěší. Pro relaxaci budoucích obyvatel je v projektu počítáno i s plochami zeleně pro případnou výstavbu dětského hřiště a dalšího sportovního zařízení.

mapa google
mapa google Umístění na Google maps
mapa pdf
mapa pdf Celková situace ke stažení v PDF

LOKALITA

Rodinné domy v lokalitě Zlín-Paseky jsou díky svažitému terénu navrženy jako dvoupodlažní nebo posunuté o mezipatro umístěné na parcelách o velikosti 650 - 1700 m2. Konstrukční systém domů je z tradičního cihelného zdiva a monolitického betonu s rovnou plochou střechou. Všechny domy disponují garážovým stáním pro jedno či dvě auta.

Jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru rodinného domu je nejen lokalita, ale i dispoziční řešení domu. Jsme přesvědčeni, že pro komfortní bydlení je podstatné, aby toto dispoziční řešení respektovalo procesy, které v domácnostech probíhají, a podporovalo přirozený životní rytmus osob sdílející jeden prostor. Každý člověk má na bydlení individuální požadavky, což v tomto projektu lze bezezbytku splnit, protože jsme připravili na výběr několik typů domů ve variantách od 3+kk až 5+kk a další dispoziční změny mohou klienti předkládat i v průběhu výstavby.

V tomto projektu mají klienti jedinečnou možnost záměny navržených domů na parcelách za předpokladu, že typ RD, který si klient vybere, bude odpovídat profilu stavební parcely a velikosti parcely.

Stavebně-technické řešení

Založení objetku

Rodinné domy jsou založeny na železobetonových základových pasech.

Svislé nosné konstrukce a vnitřní příčky

Svislé nosné obvodové konstrukce budou provedeny z keramického zdiva tl. 365 mm, svislé nosné vnitřní konstrukce budou provedeny z keramického zdiva tl. 250 mm, vnitřní nenosné /vnitřní příčky/ zdivo bude provedeno z keramického zdiva tl. 100 -150 mm.

Schodiště

Vnitřní schodiště bude provedeno ze železobetonu. Povrchová úprava stupňů je provedena z lepeného masivního dřeva. Zábradlí bude provedeno v kombinaci dřeva a nerezových prvků..

Vodorovné konstrukce – stropy a podhledy

Vodorovné konstrukce stropů jsou provedeny jako monolitické žb. desky tl. 200 mm.

Terasy – balkony

Terasy u domů budou provedeny ze zámkové dlažby ukončené chodníkovým obrubníkem. Balkony budou železobetonové, opatřené mrazuvzdornou keramickou dlažbou. Zábradlí bude provedené z pozinkovaných sloupků. Jako výplň bude použito bezpečnostní tvrzené sklo. Okapové chodníky budou provedeny štěrkovými vyosévkami a ukončeny betonovým obrubníkem.

Podlahy

V obytných místnostech bude na betonovou desku položena tepelná izolace, proveden anhydritový potěr, který bude ukončen plovoucí laminátovou podlahou. Podlaha v garáži bude z cementového potěru, který bude ukončen nátěrem proti prašnosti. Nájezd do garáže bude proveden ze zámkové dlažby v ploše dle projektové dokumentace.

Výplně otvorů

Okna a balkónové stěny jsou dřevěná z vrstvených Euro profilů. Vnitřní dveře v domech budou s obložkovou zárubní (Sapeli) dle projektové dokumentace. Garážová vrata budou hliníková sekční s elektro pohonem a dálkovým ovládáním.

Střecha

Skladba střešní konstrukce bude provedena kombinací tepelné izolace a závěrečné vrstvy folie Fatrafol tak, aby celá skladba splňovala požadavky zařazení domu do energetické třídy „B".

Keramické obklady a dlažby

Keramické obklady a dlažby budou provedeny dle projektové dokumentace, v koupelnách a WC budou provedeny obklady do výšky zárubní.

Kuchyně

Součástí dodávky jsou přívody teplé a studené vody, odpady pro dřez, myčku nádobí a elektro přívody pro sporák a digestoř. Dodávka kuchyně a spotřebičů není součástí ceny rodinného domu.

fotogalerie

MÁTE ZÁJEM NEBO DOTAZY? KONTAKTUJTE NÁS!

Vaše osobní údaje odeslané tímto formulářem budou sloužit pouze k řešení Vašeho požadavku. Zásady se zpracováním osobních údajů zde: Ochrana osobních údajů

MÁTE DOTAZY? ZAVOLEJTE NÁM

+420 577 922 500

NEBO NÁM NAPIŠTE NA E-MAIL

stavyma@stavyma.cz